Projektanci Valentino Maria Grazia Chiuri i Pierpaolo Piccioli zaprojektowali kaspułkową kolekcję Valentino, inspirowaną komiksową postacią Wonder Woman. W ten sposób chcieli złożyć hołd wszystkim kobietom, a przy okazji wykreować nowy trend w modzie. Motywu gwiazdek trudno bowiem nie zauważyć.

Podobnie jak w kolekcji Valentino 2016 projektanci podeszli żartobliwie do tematu i zaserwowali wybuchową mieszankę wzorów, kolorów i sylwetek. Odwołując się do tytułowej superbohaterki z komiksu, wykorzystali charakterystyczne gwiazdy, nadrukowując je wszędzie, poczynając od kurtek moro na sukienkach kończąc. Nawet ćwieki na butach miały ich kształt.

Inauguracja najnowszej kolekcji kapsułkowej Valentino będzie miała też barwną oprawę. Odbędzie się występ ulicznego artysty, Solo, który na flagowym sklepie marki na Piątej Alei w Nowym Jorku wykona mural. W tej lokalizacji takie swego rodzaju freski będą unikalne, podobnie jak inne namalowane już przez Solo. Ciekawe, jak wiele gwiazd zabłyśnie na murach?

Sama kolekcja jest godna polecenia, a zwłaszcza jej denimowa część z fantastycznymi szortami z podniesionym stanem. Z przyjemnością przygarnęlibyśmy też gwiezdną kurtkę moro i wszystkie akcesoria…