Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się, co się stanie, kiedy połączy się buty ze spodniami? Przypomnij sobie długie kozaki, które naciągasz zimą na spodnie, a one marszczą się na kolanach i wypychają po bokach… Wszechobecne zmarszczki, uciskanie i wałki na łydkach… Otóż, w modzie wszystko jest możliwe i znalazło się rozwiązanie i na ten problem – pantashoes, czyli buty ze spodniami alb odwrotnie.

Demna Gvasalia zaprojektowała dla domu mody Balenciaga sportowy model legginsów z butami. Modowa hybryda nie jest tania, tak jak prawie każda nowość. Za najmodniejsze obuwie, inspirowane fetyszyzmem, trzeba zapłacić 2100 funtów. Pieniądze nie mogą jednak stanąć na drodze do modnego looku i zapewne już wkrótce na rynku pojawią się tańsze odpowiedniki pantashoes, a takie sieciówki jak Zara czy Mango nie przegapią okazji do zarobku.

Model butów, który zaproponowała Demna, nie pozwala na żadne kompromisy. Czerpią one to co najlepsze z trendów z lat 80. Na wybiegu podczas prezentacji kolekcji Balenciaga jesień / zima 2017 odnosiło się wrażenie, jakby na szpilki z ostrymi noskami  naciągnięto po prostu legginsy. Nie da się zaprzeczyć, że wyglądały one zachwycająco w tym klimacie retro, a dodatkowy efekt dostarczały intensywne kolory.