Kultowy film dokumentalny „Grey Gardens” („Szare ogrody”) stał się punktem wyjścia najnowszej kolekcji Red Valentino Resort 2017. Projektanci Maria Grazia Chiuri i Pierpaolo Piccioli stworzyli delikatną i subtelną linię, która jest kolejnym udanym efektem pracy zgranego zespołu. Nawiązali w swych projektach do historii dwóch kobiet, matki i córki, które łączyła piękna, ale też tragiczna miłość i więź. Duża Edie i Mała Edie w zrujnowanej posiadłości, nazywanej Szarymi ogrodami, pomimo panujących strasznych warunków, prowadziły życie arystokratek.

W upadającym domu, bez prądu i bieżącej wody, wśród ciał rozkładających się zwierząt kobiety przeżyły blisko czterdzieści lat. Panie Edie były rodziną Jacqueline Kennedy Onassis, żony prezydenta Stanów Zjednoczonych, Johna F. Kennedy’ego i dopiero jej starania pomogły odmienić w pewnym stopniu ich los. Wspominając historię Dużej i Małej Edie odsyłamy wszystkich do dokumentu, który także dzisiaj wart jest obejrzenia i głębszej refleksji.

Wracając natomiast do najnowszej kolekcji Red Valentino Resort 2017, nie dziwią nas odnalezione w niej długie suknie z nadrukami ptaków i drzew, proste płaszcze z futrzanymi kołnierzami czy kurtki w cętki. Projektanci uchwycili w zaprezentowanych ubraniach ekscentryzm matki i córki. Otrzymaliśmy tiulowe sukienki z patchworkami obsypanymi brokatem. Dziwaczne kombinacje skurczonych sweterków i złotych spódnic, a także niezgrabne proporcje w rękawach o długości trzy czwarte.

Dom mody Valentino słynie ze swoich sukienek i tym razem nastąpił ich wysyp. Kolekcja na sezon 2017 zwiera kilka naprawdę specjalnych i udanych wzorów. Wystarczy wymienić chociażby lekką sukienkę z printem z kolibrami i aksamitnymi kokardkami na ramionach czy model w haftowane konwalie. Warto też wspomnieć o modzie skierowanej do młodszego pokolenia i projektach o charakterze sportowym. Ciekawie wypadły grube swetry, kurtki w lamparcie cętki z futrzanym kołnierzem czy niebieskie jeansy z haftowanymi wzorami poniżej kolan.

Jesteśmy pewni, że wśród trendów w modzie w nadchodzącym sezonie 2017 znajdą się ekscentryczne linie z kolekcji Red Valentino.