Jeansy – stringi… dlaczego nie!!! Kontrowersyjne spodnie trzymające się na kilku paseczkach zadebiutowały podczas Amazon Fashion Week w Tokio. Najnowsza denimowa destrukcja jednych zachwyciła, zaś innych przyprawiła o palpitację serca. Takie spodnie można pokochać od pierwszego wejrzenia lub od razu znienawidzić.

Na wybiegu jeansy Thong zaprezentowała japońska marka Thibaut jako część kolekcji wiosnalato 2018. Modelki w zdekonstruowanych spodniach miały odsłonięte nogi zarówno z przodu, jak i z tyłu, a widzowie mogli oglądać także dół ich body.

Kontrowersyjny „kawałek” ubrania wywołał szaleństwo w mediach społecznościowych. Na pewno koncepcja tego typu spodni przejdzie do historii mody, ale czy trend utrzyma się dłużej na rynku, zobaczymy.

Na początku bieżącego roku na ASOS pojawiły się podobne spodnie PVC z wycięciem z tyłu pleców. Nie są one natomiast aż tak odważne jak spodnie – stringi. Marka LEVI'S w kolaboracji z Vetements wprowadziła natomiast do sprzedaży jeansy z zamkiem błyskawicznym z tyłu.

 

Zdekonstruowane denimowi spodnie miały już wiele wersji i były krytykowane za swój „niepraktyczny” styl. Wydawało się jednak, że ich ewolucja dobiegła końca, ale tylko się tak wydawało…