Aksamit jest wszędzie, dopiero zaczął się Miesiąc Mody, a nowe trendy już wyrastają jak grzyby po deszczu. Podczas New York Fashion Week modną tkaninę na jesienne dni dostrzegliśmy zarówno w kolekcjach Jill Stuart, Monse, M.Martin, jak i Derek Lam czy Jason Wu.

Aksamit to jednak nie do końca taki zupełnie nowy trend w nadchodzącym sezonie. Projektanci przypomnieli sobie o nim już zeszłej jesieni, teraz jednak bogatą tkaninę przeformatowali, głównie poprzez kolor.

Laura Kim i Fernando Garcia z Monse, nota bene ich nauczycielem był Oscar de la Renta, zaprezentowali przepiękną aksamitną sukienkę, w której różowy materiał zachwycał połyskiem i lekkością.

Projektanci z M.Martin, Jennifer Noyes i Alex Gilbert nadali metalicznego blasku oliwkowemu kombinezonowi z aksamitu.

Nie zabrakło też klasycznego czarnego aksamitu dla wszystkich ortodoksyjnych fanów tego materiału, co można było podziwiać w kolekcjach Adam Selman, Derek Lam i LaQuan Smith. Atrakcyjna, modna sukienka na jesień 2016 jak znalazł.

Na koniec mój ulubiony projektant Jason Wu i jego nowoczesna wersja aksamitu. Przyznacie sami, że wygląda aksamitny zestaw w takim wydaniu wygląda rewelacyjnie…

W galerii zdjęć znajdziecie więcej przykładów z aksamitnym trendem na jesień 2016.