Moda ślubna rządzi się swoimi prawami. Wydawać by się mogło, że jest oczywista i schematyczna. Niemniej jednak wyobraźnia projektantów nie ma granic i nawet biel nie powstrzyma ich od własnej wizji panny młodej, często odbiegającej od tej znanej z rodzinnych uroczystości. Jeżeli chcecie dowiedzieć się, co będzie trendy w przyszłym roku lub szukacie stylizacji na własny ślub, koniecznie zapoznajcie się z najlepszymi kolekcjami ślubnymi wiosna 2016 z ostatniego Bridal Fashion Week.

W swojej pierwszej kolekcji ślubnej jako dyrektor kreatywny Peter Copping zburzył paradygmat kultywowany w domu mody Oscar de la Renat. Arcydziełem modowym okazała się jego hiszpańska propozycja sukni ślubnej bez ramiączek, ozdobiona delikatną koronką. Hayley Paige zaproponowała po raz kolejny typowo amerykańską suknię, która jest łatwa w noszeniu i idealnie nadaje się do swobodnej zabawy podczas wesela. O ile dół sukni jest nawet interesujący, to góra zbyt banalna.

Mira Zwillinger zaskoczyła mnie romantyczną suknią z wyraźnie zaznaczonymi liniami. Tiulowy dół optycznie wydłuża sylwetkę, zaś gorset przyciąga wzrok eleganckim wykończeniem. Na pozór eteryczna suknia wypadnie zachwycająco podczas tańca, kiedy zwiewny materiał wirując, będzie tworzył ostre krawędzie.

Elizabeth Fillmore wprowadziła do mody ślubnej nowy trend na ozdobienie białej sukni nadrukiem przepełnionym zielenią i pąkami kwiatów. Na pewno idealnie harmonizuje z takim wzorem wiązanka panny młodej. Krój sukni jest doskonały, z głęboko wyciętym w szpic dekoltem, podniesionym z przodu brzegiem i mocnym marszczeniem. Sukienka jednocześnie nie przytłacza i nie odciąga uwagi od modelki, co jest niewątpliwie dowodem dużych umiejętności projektantki.

Marka Houghton Bride wprowadza nowe trendy do mody ślubnej 2015. Autorka projektów, Katharine Polk należy do nielicznych, które mają odwagę zerwać z tradycyjnym wizerunkiem panny młodej. Proponuje spodnie z szerokimi nogawkami, do których idealnie pasuje bluzka z rozszerzonym dołem i kokardą. Całość  w kolorze kości słoniowej. Według mnie to najlepszy projekt, zaprezentowany podczas Bridal Fashion Week, łączący w sobie nowoczesność i klasykę.

Na wiosnę 2016 Monique Lhuillier proponuje styl glamour, z błyszczącą górą, rękawem trzy czwarte i panelowym dołem, zapewniającym swobodę i komfort.

Kolekcja ślubna wiosna 2016 Angel Sanchez to prawdziwy powiew świeżości. Oryginalna i nowoczesna. Dekolt i ramiona ozdobione aplikacją przypominającą śnieżne gwiazdki, wykonane przy pomocy drukarki 3D. Architektonicznie ułożone warstwy tiulu są natomiast wyjątkowo miękkie i kobiece.

Vera Wang przedstawiła najbardziej radykalną wizję panny młodej. Gorset przypominający opaskę, która oplata biust, przechodzi w przebogaty dół, zbudowany z dużych ptasich piór. Przyznam, że sam projekt sukni, odkryty kawałek brzucha czy czarny kolor wymagają od kobiety sporej odwagi. Na pewno jednak taka stylizacja zostanie zauważona.
Kształt sukni Jenny Packham jest natomiast czysty i minimalistyczny, pomimo że sam materiał to przebogata, ozdobna koronka.