Anthony Vaccarello ma jedną muzę i jest nią bezapelacyjnie Anja Rubik. Supermodelka pojawiła się na wybiegu podczas prezentacji kolekcji wiosna lato 2016 na Paris Fashion Week. No, może nie dosłownie. Anja posłużyła projektantowi jako wzór do pop-artowych grafik, którego autorem jest Collier Schorr. Pikselowe portrety Anji przepięknie i stylowo wypadły na bluzkach i sukienkach z głębokim rozcięciem, odsłaniającym uda modelek.

Asymetryczne spódnice, zestawy białych t-shirtów i czarnych spodni lub spódnic, militarne kurtki bomber, wąskie jeansy z wysokim stanem zestawione z białymi koszulami, nawiązujące do stylu chłopczycy, warstwowe sukienki-tuniki z naszytymi metalowymi dodatkami. Wyróżniały się wąskie szaliki jako dodatki oraz złote kółka, które utrzymywały tkaninę w różnych miejscach, drapując ją i odsłaniając piękne, kobiece kształty. Na sezon wiosna lato 2016 projektant nie rezygnował ze swojej ulubionej czerni, ale rozświetlił ją i ocieplił innymi kolorami.

Moda, którą tworzy Anthony Vaccarello, jest dedykowana silnym, pewnym siebie kobietom, które nie boją się szokować i prowokować. Odsłonięte ciało, zmysłowość i rockowy pazur to cechy współczesnej wojowniczki.