Clare Waight Keller, dyrektor kreatywna Chloé, zadedykowała kolekcję wiosna lato 2016 dziewczynom takim jak Kate, Chloé, Cecilia, Corinne, Rosemary, Emma i Courtney, które ucieleśniają wolność i elegancję, doskonale opanowaną i zwyczajnie prostą. W najnowszej kolekcji Chloé, pokazanej na Paris Fashion Week, brytyjska projektantka zburzyłą granice między odmiennymi, przeciwstawnymi stylami i zbudowała między nimi mosty. Dostaliśmy perfekcyjne, oryginalne kombinacje stylu boho i sportowego, dresowych setów i romantycznych bluzek.

Zaskakujące połączenia okazały się niesamowicie pociągające i spójne. Spodnie o luźnym, niemal dresowym kroju i romantyczna, zwiewna koszula. Spódnice boho i sportowe bluzy. Spodnie dresowe o błyszczącej, śliskiej fakturze i sandałki na wysokim obcasie. Postrzępiony, surowy jeans w obszernych sylwetkach. Sukienki w stylu koszulek nocnych i przepiękne szydełkowe, dziewczęce sukieneczki. Stroje uzupełniały najczęściej sandały gladiatorki, natomiast w pozostałych akcesoriach przeważały frędzle, zarówno w torebkach, jak i długich wisiorkach.

Kolekcja Chloé odświeżyła scenę modową i na powrót przywróciła radość kreacji i młodzieńczy optymizm w procesie twórczym. Kolekcja zaskoczyła widzów lekkością, świeżością i radosnym klimatem. Zestawienie kobiecości i wygody w projektach to prawie że ideał perfekcyjnego looku, który na pewno będziemy mieli okazję oglądać na ulicach metropolii, ponieważ styl zaprezentowany przez Chloé pokochają fashionistki na całym świecie.