Jason Wu rozpoczynał swoją przygodę z modą od pracy w charakterze krawca.  Nie pozwala w dalszym ciągu zapomnieć odbiorcom o swoich początkach, z tego też względu w jego kolekcjach rzuca się w oczy rewelacyjne, wręcz mistrzowskie krawiectwo z jakościowymi materiałami. Wydaje się, że Wu jest w stanie uszyć wszystko, co tylko mu się zamarzy. Drugim mocnym atutem projektanta jest minimalizm, przemyślany i zapakowany w sobie właściwy urzekający sposób.

W najnowszej kolekcji Jason Wu wiosna 2016 Ready-to-Wear, zaprezentowanej podczas New York Fashion Week, wszechobecne był styl glamour. Zachwycały kaskady falban, delikatnie postzrępionych, które wyrastają na must have nadchodzącego sezonu 2016. Wyglądają one o wiele bardziej pociągająco niż frędzle, dominujące wśród obecnych trendów.

Pokaz rozpoczynał płaszcz-trencz z lekko postrzępionymi krawędziami i burzą klap. Falbany zostały zdekonstruowane i pojawiły się także w spódnicach i sukienkach, ale jako kaskady materiału, sięgające z boków aż do pasa. Nawet przepiękna sukienka ze skóry z motywem pytona została zaopatrzona w falbanky.

Warstwy koronek tworzyły fantazyjne patchworkowe wzory, które nadawały projektom kobiecości i zmysłowości. Wydawało się, jakby zostały zbudowane z kilku różnych odmian koronki pod względem struktury i kształtu. Nie zabrakło oczywiście klasycznego czarnego garnituru, który ewidentnie nawiązywał do stylu, który odnajdziemy w kolekcjach Yves Saint Laurent. Odrębną część pokazu stanowiły słodkie melanżowe dzianiny i tweedy w króciutkich sweterkach, które wejdą do mody w 2016.

Barwy stonowane, szarości i czerń, morska zieleń i koral, rozmyte motywy kwiatowe, blady róż w koktajlowych sukienkach, falbanki fruwające przy dekolcie. Zbyt sztywno natomiast falbany wypadły w sukienkach przy bokach i na ramionach bluzek, które zostały wykonane z rafi.

Kolekcja Jason Wu na wiosnę 2016 to szalenie kobieca moda, ale traktowana lekko i dystansem. Do zmysłowych, zwiewnych falban projektant dodaje bowiem proste, płaskie sandały lub na grubszym obcasie, których jedyną ozdobą są postrzępione naszycia, nałożone warstwowo.