Josie Natori do kolekcji na jesień 2015 znalazła inspiracje w Stambule. W kolekcji na wiosnę 2016 Ready-to-Wear sięgnęła dalej na wschód po motywy, które w niej wykorzystała. Powstała moda inspirowana azjatyckim malarstwem. Natori tworzyła swoje projekty, zafascynowana kaligrafią i eksperymentami z pędzlem, wykonywanymi przez prawdziwych mistrzów w tej dziedzinie.

W kolekcji Josie Natori wiosna 2016 Ready-to-Wear, którą zaprezentowała podczas New York Fashion Week, zachwycają białe sukienki i asymetryczne tuniki z fantazyjnymi pociągnięciami czarną farbą. Na białych i czarnych sukniach odnajdziemy też kryształowe ozdoby, splecione i ułożone w fantazyjne wzory.

Biel i czerń nie zdominowały całej kolekcji. Projektantka wprowadziła także żywsze kombinacje kolorów. Fuksja, pomarańcz i złoto wypadły dobrze w tunikach bez ramiączek i warstwowych sukienkach.

Ubrania proponowane na wiosnę lato 2016 są eleganckie, chociaż niektóre projekty zbyt dosłownie nawiązują do tradycyjnego japońskiego kimono. Oczekiwałam większej subtelności, ale cenie sobie talent Natori i rozumiem, że uwielbia ona ten styl.