Miuccia Prada nie musi przebywać osobiście na pokazach, by można było rozpoznać jej styl w projektach. Kolekcję Prada wiosna lato 2016 Ready-to-Wear na Milan Fashion Week prezentował w zastępstwie Fabio Zambernardi, ponieważ Miuccia z powodów rodzinnych nie mogła uczestniczyć w pokazie. To, co uderzało w sylwetkach rekomendowanych na wiosnę lato 2016 to bez wątpienia geometryczny, pudełkowaty kształt. Marynarki, płaszcze, a nawet spódnice przybrały oryginalną, trochę kanciastą formę, która czarowała paskami, printami i misternymi naszyciami z koralików, sznurków, kamieni, blaszek i kółeczek.

Blask bił od lakierowanej skóry, a przezroczyste faktury mieszały się z zamszem i tweedami. Przeważała kolorystyka mocno czerwona i rdzawa, pomieszana z delikatnymi pastelami. Wąska sylwetka została dodatkowo podkreślona i wydłużona różnorodnością graficznych pasków. Jak to zwykle u Prady zachwycały akcesoria. Złote i srebrne kolczyki w kształcie bombek na choinkę. Barwne torebki-kuferki. Sandały złożone z kolorowych pasków, które oplatały kostki. Do tego usta pomalowane złotą metaliczną pomadką i pojedyncze kosmyki spadające na skronie, a mamy perfekcyjny makijaż na lato 2016.

Prada po raz kolejny zaskoczyła swoją wizją mody. Podała ją w stylu retro eklektyzmu, podlanego włoską wrażliwością. Cóż, w końcu Miuccia Prada pisze swoją własną historię mody, zmieniając i kształtując ją od dziesięcioleci. Kolekcja wiosna lato 2016 została mocno osadzona w stylistyce Prady. Otrzymaliśmy eleganckie kolaże, tweedy i paski, trochę skóry i zamszu, przemieszane z przezroczystymi i metalicznymi fakturami, siatkami, kwiatami i printami. Grube dzianiny uzupełniły śliskie jedwabie. Zaskakiwały proporcje sylwetek, które na pierwszy rzut oka wydawały się kanciaste i lekko przysadziste, ale z wyraźnie poluzowaną linią ramion.  Prada potrafi doskonale wyczuć potrzeby Hollywood, a jej ubrania zostaną chętnie wybrane przez gwiazdy na specjalne okazje.