Zamszowe frędzle, lakierowane, zdekomponowane gladiatorki, motocyklowe mini spódnice. Prawdziwy miszmasz słodyczy i kobiecej siły. Nie bez znaczenia Rebecca Minkoff  była zainspirowana sławną brytyjską piosenkarką Marianne Faithfull. Fascynacją nietuzinkową postacią Faithfull znalazła odbicie w zwiewnych kwiecistych sukienkach, połączonych z dużą ilością czerni.

Kolekcja Rebecca Minkoff wiosna 2016 Ready-to-Wear zachowana została w klimacie lat 60., ale z nowoczesnymi akcentami, które projektom z przeszłości nadały chłodnego stylu i wyrafinowania. Kwestią czasu jest, kiedy gwiazdy zaczną sięgać po te ubrania i prezentować swoje stylizacje na czerwonym dywanie. W zmysłowym i eleganckim, czarnym skórzanym kombinezonie mogę sobie na przykład bez problemu wyobrazić Kendall Jenner.

Zachwyciła mnie zamszowa peleryna w przepięknym lawendowym odcieniu, ozdobiona frędzlami, zestawiona z dopasowaną mini spódnicą z oryginalnym krzyżowym wiązaniem. Był to doskonały przykład wiecznego stylu boho, ale podanego bardzo lekko i nowocześnie. Należy w tym miejscu zauważyć, że powrócił trend na frędzle, który pozwolił odetchnąć od siebie wyłącznie na sezon jesien 2015.

Doskonałe uzupełnienie kolekcji stanowił wygląd modelek, które miały przycięte grzywki, roztrzepane proste włosy oraz mocno wytuszowane rzęsy. Charakterystyczny look przypominał fantastyczny klimat, jaki panował w Londynie w latach 60.