Rosie Assoulin ma dobry czas. Proponowane przez nią ubrania rozchodzą się jak ciepłe bułeczki, chociaż wydają się nieskazitelnie doskonałymi przykładami surrealizmu i parodii mody. Nie ma w tym wszystkim jednak miejsca na nudę i marazm, a wciąż jest poszukiwanie nowych form i linii.

W kolekcji Rosie Assoulin wiosna 2016 Ready-to-Wear dominują przerysowanie i dekonstrukcja. Staroświeckie sukienki i spodnie zostały przemyślane od nowa i przewrócone na drugą stronę. Dobre  nawiązania do piżam i bielizny, która nie musi być noszona pod spodem. Kostiumy kąpielowe wiązane na koszulach lub nakładane na sukienki. Niebanalne wykorzystanie maleńkich kryształków Swarovskiego i plecionej siatki. Nie zabrakło rozciętych nogawek. Opalizujące wzory w kratkę.

Moda wieczorowa na wiosnę 2016 została potraktowana mniej przesadnie niż w poprzednim sezonie. Rosie Assoulin zrezygnowała ze swojej skłonności do ponadwymiarowej objętości. Obejrzałam mniej efektów rodem z opery na rzecz subtelnych detali i niuansów. Wiązania, manierystyczne rękawy, łączenia sznurkiem i zatrzaskami. Wrażliwa moda, zmuszająca do zastanowienia i analizy.