Tomas Maier zna się na sukienkach. Na wiosnę 2016 zaproponował lekko wyblakłe barwy, różowe, czerwone i niebieskie. Lekkie, zwiewne kroje, idealne na wakacyjne wypady. Printy w palmy drukowane na denimowych sukienkach i spódnicach. Jedwabny, ciasno dopasowany garnitury w kolorze maku. Prognozujemy, że stanie się on wiodącym trendem w nadchodzącym sezonie. Podobnie jak rozpinane sweterki w mocno skurczonych proporcjach.

W kolekcji Tomas Maier wiosna 2016 nie zabrakło chłopskich bluzek schowanych w szerokie spódnice, które nawiązują do stylu lat 70. i projektów zbliżonych do tych od Yves Saint Laurent. Na koniec warto wspomnieć o dodatkach. Tomas Maier większą część roku spędza w Miami, gdzie w 2004 otworzył swój pierwszy sklep. Nic więc dziwnego, że w modzie jako akcesoria wybiera okulary.

Nowa linia okularów Tomas Maier na wiosnę 2016 nie szokuje kształtem, lecz urzeka stylem i nawiązaniem do klasyki. Modna, metalowa ramka, lekka konstrukcja, z dodatkiem oktanu. Okulary są dobrą metaforą marki, która ceni sobie prostotę i elegancję. Pomimo że okulary wyglądają na bardzo kosztowne, ich cena będzie wynosić poniżej 300 dolarów.