Militarystyczna moda dla silnych, zdecydowanych kobiet. Khaki marynarki, króciutkie szorty, militarne printy, szerokie paski, podkreślające talię. Wyeksponowane długie, szczupłe nogi i odsłonięte brzuchy, spod wąskich, niemal bandażowych topów. Do tego sandały na platformie i kuferek ze skóry. Zmysłowo, kobieco i niesamowicie mocno. Sylwetki charakterystyczne dla Versace, czyli kuszące garnitury, sukienki i tuniki. Donatella Versace tworzy rozpoznawalną modę i sobie tylko właściwą stylistykę.

Atrakcyjna, pewna siebie kobieta, emanująca siłą i odwagą to propozycja domu mody Versace na wiosnę lato 2016, przedstawiona podczas Milan Fashion Week. To co zwracało szczególną uwagę w tej kolekcji to mini sukienki z oversizowymi rękawami oraz filigranowe trencze w kształcie trapezu. Zachwycały też szyfonowe suknie z asymetrycznym dekoltem, głębokimi rozcięciami i przezroczystymi wstawkami.

Można pokusić się o stwierdzenie, że Donatella Versace tworzy modę luksusową, która nie nadaje się do codziennego użytku, a wyłącznie na przyjęcia i imprezy. Pytanie, czy przydatność i praktyczność ubrań są jedynymi wyznacznikami mody? Versace burzy ten wizerunek i wzywa kobiety do robienia tego, na co mają ochotę. Czas najwyższy porzucić wewnętrzne demony, odepchnąć w kąt krytyków i malkontentów, i zacząć ubierać się w to, co się lubi. Donatella Versace projektuje dla pewnych siebie kobiet, które nie boją się wyzwań świata zewnętrznego, a jednocześnie potrafią podkreślić swoją kobiecość.