Kolekcja Versus Versace wiosna lato 2016, zaprezentowana podczas London Fashion Week, była dostępna w sprzedaży on line zaraz po zakończeniu pokazu. Wydawałoby się, że to stary, tradycyjny dom mody, a mimo wszystko podążą z duchem czasów. Dyrektor kreatywny Versace, Anthony Vaccarello kuje żelazo póki gorące, a Donatella Versace może być dumna z takiego projektanta.

Nadchodzi nowa generacja Versace, prosta, casualowa, nowoczesna, chociaż z subtelnymi odwołaniami do historii marki i jej charakterystycznych motywów. Słynne meduzy Versace, srebrne medaliony z wizerunkiem lwa, ozdobiły ubrania, jak i sandały. Dużo wycięć, łączeń i oryginalnych metalowych ozdób. Zwiewne, powiewające szale lub treny, dołączone do mini spódniczek. Zachwycające kwieciste kombinezony, w dwóch wersjach z długimi nogawkami i szortami.

Pewne rzeczy pozostają jednak niezmienne i Anthony Vaccarello pozostał wierny czerni, co wzbudziło mój coroczny entuzjazm. Na sezon wiosna lato 2016 wprowadził dodatkowy motyw kwiatowy, do którego dołączyły printy z owoców, motywy roślinne i zwierzęce. Zadziwiały nadruki na jeansach i kurtkach bomber. Niezmienne pozostało eksponowanie piękna kobiecego ciała, dlatego też zobaczyliśmy odsłonięte nogi, plecy i dekolty. Zmysłowość i namiętność to synonim marki Versace.