„Jestem jak gąbka" – to egzystencjalny cytat z Victorii Beckham. Taką metaforą posłużyła się projektantka, opowiadając o nowej kolekcji na wiosnę lato 2016. Victoria starała się przenieść na projekty uczucia, jakie skrywała w sobie. Fakt, że bez przerwy musi być w drodze, wpłynął na klimat ubrań. Victoria intensywnie pracuje i podróżuje z rodziną, krążąc między Los Angeles, gdzie mieszka, a Nowym Jorkiem i Londynem. Taki tryb życia wymaga od niej dużej dawki energii, dlatego też zaprojektowała ubrania świeże i lekkie.

Nowym elementem mody sygnowanej przez Victorię Beckham są printy, od których Victoria odżegnywała się przez długi czasu. Teraz przeprosiła się w nimi i w kolekcji zaprezentowanej podczas Fashion Weeku w Nowym Jorku mogliśmy oglądać całą gamę printów, ozdabiających tkaniny, w dobrze przemyślanych miejscach.

Nowym akcentem w kolekcji Beckham okazał się zamsz, który królował na wybiegu. Czarowały zamszowe spódnice i sukienki, a także tradycyjne kamizelki i kurtki. Zamsz został jednak potraktowany w szczególny sposób i kusił wszystkimi barwami tęczy.

Moda sygnowana przez Victorię Beckham to oryginalne akcesoria, których nie może zabraknąć w żadnej stylizacji. Na wiosnę 2016 must have mogą okazać się wsuwane mokasyny z wydłużonym przodem, które czerpią swoje korzenie z kultury afrykańskiej.

Kolekcja Victoria Beckham wiosna 2016, zaprezentowana podczas New York Fashion Week, okazała się jedną z najlepszych, a to ogromne wyróżnienie, zważywszy na to, jakie nazwiska pojawiały się wśród projektantów. Victoria stworzyła dojrzałą, wyrafinowaną modę, dedykowaną silnym kobietom, które cenią sobie wygodę i dobry styl.