Victoria Beckham poszerza swoją działalność kreatorki mody na kolejne rynki. Pomiędzy pokazami w Nowym Jorku i Londynie, przyszedł czas na Hong Kong i nowy sklep sygnowany nazwiskiem sławnej projektantki.

Victoria jest bardzo aktywną kobietą zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym, ale znalazła czas na stworzenie kolejnej linii ubrań na wiosnę lato 2016, zaprezentowanej podczas London Fashion Week.  Linia nazwana Victoria, Victoria Beckham inspirowana jest pobytem w Marakeszu i mozaikami, które zachwyciły tam Victorię.

Inspiracje mozaikami można zauważyć w kwiecistych, ludowych nadrukach oraz w koronkach pojawiających się na kreacjach. W tworzeniu printów zastosowano nowoczesne techniki krawieckie, jak cięcia laserowe. Nie zabrakło wyrazistych i mocnych akcentów kolorystycznych. Sylwetki są luźne, co daje  poczucie swobody i wygody. Zdaniem autorki, ubrania sprawiają wrażenie lekkich i ciepłych.

W kolekcji Victoria, Victoria Beckham wiosna lato 2016 pojawił się produkt adresowany do młodszych klientek. Są to oversizowe koszulki z pop drukami. Jest to ukłon w stronę kobiet o mniejszym budżecie.