W 1911 roku Dante Trussardi  otworzył markę Trussardi. Linie Jeans i Tru Trussardi to stylistyczny projekt ubrań nieformalnych, które są odpowiedzią na potrzeby nowych czasów i wielkomiejskiego stylu życia.
Marka Tru Trussardi charakteryzuje się nieskrępowaną elegancją, wyrafinowaniem oraz praktycznością. Ubrania są niezwykle modne, dobrze uszyte oraz kobieta czuje się w nich bardzo naturalnie. Ubrania idealne na każdą okazję. W zależności od dodatków możemy w nich pojawić się na weselu, w pracy czy wieczorem z koleżankami przy plotkach. Styl Tru Trussardi  jest niezwykle praktyczny i elastyczny, co pozwala na dostosowanie stroju do różnych okoliczności w zależności od potrzeb.
Na sezon wiosenno - letni 2009 Tru Trussardi proponuje spokojną kolorystykę, gdzie dominują biele, beże, szarości oraz czernie. Dla ożywienia kolekcji znajdziemy w niej również kilka mocniejszych kolorów, jak żółć czy róż.
Ten sezon jest niewątpliwie pod znakiem kobiecości. Bardzo precyzyjnie skrojone ubrania oraz ich wykończenia nadają niezwykłej elegancji. Tru Trussardi  jest dla kobiet dynamicznych, które lubią i chcą łączyć z sobą wygodę z pięknem.