Paryż, Mediolan, Rzym, Londyn czy Nowy Jork w sposób oczywisty kojarzą się z modą. To miasta, w których mieszkają i tworzą mistrzowie modowej sztuki. Nazwiska, które kojarzą wszyscy, nawet osoby nie interesujące się trendami, stylizacjami, kolekcjami i tym wszystkim, co dzieje się wokół.

Świat ma to jednak do siebie, że zmienia się. Znawcy mody coraz przychylniej zerkają na inne, mniej oczywiste miejsca, w których powstają kolekcje i kreuje się nowe trendy. Toronto to nowy gracz na rynku modowym, który wychodzi na prowadzenie, a młodzi, kanadyjscy projektanci wzbudzają duże zainteresowanie.

Podczas Tygodnia Mody w Toronto zaprezentowano kolekcje na sezon wiosna lato 2016, a pierwszy dzień pokazów okazał się wyjątkowo interesujący. Przybliżymy Wam kilku projektantów, którzy, naszym zdaniem, wypadli najlepiej.

Mikhael Kale

Kolekcja Mikhael Kale obfitowała w kwieciste wzory, modne w sezonie wiosna lato 2016 także w innych stolicach mody. Pojawiło się mnóstwo wycięć. Przy sukienkach czarowały perełkowe kołnierzyki, a oryginalne kombinezony w stylu futurystycznym to must have nadchodzącego sezonu. Akcentem, który dodał świeżości pokazowi, była skóra modelek, które wyglądały tak, jakby dopiero co wyszły z wody. Kobieca, lekka i romantyczna kolekcja.


Preloved

Kanadyjska firma Preloved specjalizuje się w przerabianiu tkanin z „drugiego obiegu” w nowe ubrania. Zaprezentowana podczas Tygodnia Mody kolekcja jest pełna

wakacyjnej lekkości i dostosowanych do pory roku akcesoriów. Odkryte ramiona, kwieciste printy, zwiewne materiały. Styl boho pomieszany z tropikalnymi wzorami.

Matthew Gallagher

Z kolekcji Matthew Gallagher wiosna lato 2016 wyłaniała się idealna kobieca sylwetka, podkreślona precyzyjnymi liniami, spódnicami w kształcie dzwonu, uzupełniona odkrytymi ramionami i wycięciami. Dominują pastelowe szyfony i ciemne cekiny. Odważna, nowoczesna moda z nutą romantyzmu.

Sid Neigum

Sid Neigum to projektant urodzony w Alberta, który inspirację odnajduje w minimalizmie. Proste, surowe linie łączy z geometrycznymi kształtami, architektoniczną strukturą i motywami orgiami. Powstaje udrapowana sylwetka 3D, niesamowicie czysta i zmysłowa. Oryginalne kształty podkreślają naturalne, stonowane kolory bieli, czerni i granatu. Szykowne stylizacje modelek, zostały zestawione z urodą bez makijażu i prostym uczesaniem w nisko osadzony kucyk. Na wybiegu dominuje świeżość, naturalność i prostota. Naszym zdaniem, rewelacyjna kolekcja.