Klasyczna czerń jest zawsze elegancka, kobieca i modna. Tym razem pojawiała się w kolekcji Versus Versace wiosna lato 2015, którą zaprojektował Anthony Vaccarello. Zaprezentowane podczas New York Fashion Week projekty nawiązują do klimatu lat 90. Manifestują młodość, wolność i rock'n'roll. Głęboka czerń została wzbogacona złotymi i białymi elementami. Charakterystyczne dodatki, jakie nie umkną naszej uwadze, to paski ze złotą głową lwa. Podczas pokazu można było oglądać kombinezony, żakiety, sukienki i długie płaszcze z szerokimi falującymi połami.

Donatella Versace może być dumna z wyboru projektanta. Anthony Vaccarello stworzył znakomitą kolekcję w stylu i charakterze Versace. Vaccarello miał 5 lat, kiedy będąc u dziadków na Sycylii, obejrzał po raz pierwszy w telewizji pokaz Versace. Przeżycie to odcisnęło piętno na jego osobowości i wpłynęło na wybór drogi życiowej. Sądzę, że przyczyniło się też do dobrej współpracy i porozumienia z Donatellą.

W kolekcji wiosna lato 2015 seria czarnych ubrań podkreślonych złotymi guzikami, zatrzaskami i sprzączkami do pasków odzwierciedla upodobania Lady Versace. Prawdopodobnie jest ona najwierniejszą fanką kultowego zespołu Metallica, a Vaccarello doskonale w swoich projektach oddał klimat stylu glam rock. Powstała kobieca i odważna moda w eleganckim i pociągającym wydaniu.

Odnalazłam także trochę starej magii Gianni w skórach w drobną siatkę czy złotych marynarkach. Nawiązanie do projektów Versace z przeszłości nie uważam jednak za dobry kierunek. Zabrakło mi w nich prostoty i elegancji. Mam też zastrzeżenia do czarno-białych nadruków, które pojawiły się w płaszczach, kurtkach czy sukienkach. Nie pasowały one do idei przewodniej, jaka przyświecała kolekcji. Podobnie jak greckie motywy w topach i sukienkach.
Zamierzeniem Vaccarello było połączenie duszy Versus z seksapilem Versace. Jak dla mnie pomysł doskonały, ale zasługujący na lepsze dopracowanie, a byłby perfekcyjny. Vaccarello jednak doskonale zna się na marketingu i zadbał o to, by jego ubrania zaraz po zakończeniu pokazu znalazły się w sprzedaży on-line. Warto w tym miejscu także wspomnieć, że w pokazie znalazł się również polski akcent. Na zakończenie wystąpiła topmodelka Anja Rubik.