Alfred Hitchcock to klasyka kina. Magazyn Vanity Fair zaprezentował sesję zdjęciową nawiązującą do najbardziej znanych scen z filmów kultowego reżysera kina grozy.

Na zdjęciach podziwiamy Jodie Foster, która pozuje w scenie inspirowanej filmem “Ptaki”. Scarlett Johansson występuje w zdjęciach nawiązujących konwencją do “Okna na podwórze”. Charlize Theron wciela się w atmosferę filmu “M jak Morderstwo”, a Naomi Watts w klimat produkcji “Marnie”. Renee Zellweger widzimy w zdjęciach utrzymanych w konwencji “Zawrotu głowy”, Keirę Knightley pozuje do zdjęć nawiązujących do filmu “Rebecca”. Para Gwyneth Paltrow i Robert Downey Junior wcielają się w role bohaterów “Złodzieja w hotelu”.
Zdjęcia imponują znakomitym warsztatem i emanują iście Hitchcockowskim klimatem.
Trafnym komentarzem niech będą słowa znanego fotografa Arta Streibera „ To co czyni sceny z filmów Hitchcocka tak wyjątkowymi, to niezwykle krótki czas ich trwania. Pomimo braku dłużyzny stały się one klasykami gatunku”. To niezwykły fenomen. Te sceny mają już 60 lat i są pozbawione dialogów. Mimo to widząc je, lub nawiązania do nich, od razu wiemy co przekazują. Na tym polega geniusz prawdziwego kina.