Marka Louis Vuitton znana jest z prostoty umiejętnie łączonej z ekstrawagancją, natomiast Comme des Garçons z bardzo oryginalego, wręcz pojechanego stylu.

Obie marki znalazły jednak wspólny język i otworzyły w zeszłym tygodniu butik w Tokio. Póki co, korzystają z niego tylko nieliczni - dla zwykłych śmiertelników showroom zostanie otwarty w połowie grudnia. Za wystrój sklepu odpowiedzialni byli projektant mody Junya Watanabe oraz architekt Kazuyo Sejima. Wnętrze jest minimalistyczne, jak wszytskie salony Comme des Garçons, jednak znalazły się tu również akcenty jednoznacznie kojarzące się z Louis Vuitton, jak np. wzór złoto – brązowego loga LV. W butiku można kupić torebki zaprojektowane dla Louis Vuitton przez projektanta Comme des Garçons, Rei Kawakubo.

Sklep i nowa kolekcja torebek powstały, aby uczcić 30-tą rocznicę pojawienia się marki Louis Vuitton w Japonii. Niesamowite jest to, że w tak małej rzeczy jak torebka, widać style tak bardzo różnych projektantów.

Tymczasem czekamy na pierwszy butik Louis Vuitton, który ma wkrótce pojawić się w Warszawie. Być może w pierwszą rocznicę, świeżo upieczone projektantki mody, Doda, Tola czy Jola również nawiążą współpracę z Louis Vuitton.