Gdy zachodzimy w ciążę nasze ciało diametralnie się zmienia. Zmiany powinny zajść także w naszej garderobie. 

Rezygnacja z dotychczasowych ubrań nie oznacza konieczności rezygnacji z dobrego wyglądu. Szczęśliwie nie żyjemy już w zamierzchłych czasach, kiedy to alternatywę dla normalnego stroju stanowiły wory, przez ludzi z poczuciem humoru nazywane sukienkami ciążowymi. Sklepy z modą ciążową mnożą się jak grzyby po deszczu. Przyszła mama znajdzie w nich bieliznę ciążową, okrycia wierzchnie, bluzki, koszule, odpowiednio skrojone garsonki, jeansy z szeroką, elastyczną gumą na rosnący brzuch, zwiewne sukienki na co dzień, sukienki do pracy, a nawet stroje wieczorowe. Pomimo zmieniających się kształtów, kobieta może czuć się atrakcyjnie i seksownie, a nie jak słoń owinięty w koc z samodziału. 
Również popularne marki jak H&M mają swoją linię dla kobiet w ciąży. Proponowane przez nich ubrania często są elastycznymi i nieco szerszymi wersjami ubrań z podstawowych kolekcji. 

Oferta na rynku jest bardzo bogata. Każda kobieta powinna znaleźć coś, co będzie odpowiadało jej oczekiwaniom, a jednocześnie sprosta wymogom odmiennego stanu.