Zac Posen to jeden z najbardziej pracowitych, a przy tym niezmiernie radosnych projektantów w Nowym Jorku. Pokazał już swoją kolekcję ZAC Zac Posen wiosna lato 2015, podczas gdy kręcił jeszcze „Project Runway”. Starał się również znaleźć chętnych na swoją główną kolekcję, żeby po prostu sprzedać stworzone ubrania. Wyzwaniem jest harmonijne i skuteczne pogodzenie sztuki i biznesu.

W kolekcji Zac Posen wiosna lato 2015 projektant dążył do znalezienia równowagi pomiędzy klasyką a seksapilem. Starał się stonować ostre linie i zwiększyć objętości, ale przy zachowaniu kobiecych kształtów. Pokaz rozpoczął biały kostium z neoprenu i muszę przyznać, że wyglądał intrygująco z uwypuklonymi wstawkami i stójką. Motywem przewodnim w kolekcji były odkryte ramiona, podkreślane dekoltami.

Występowały jedynie trzy kolory o różnej tonacji: biały, czarny i czerwony. Dokonując tak prostego wyboru, Zac Posen chciał skoncentrować się na technice i kroju projektów. Krawiectwo w wykonaniu Zaca okazało się perfekcyjne z subtelnymi dodatkami i dramatycznymi liniami. Odnajdziemy to zwłaszcza w zwężanych sukniach koktajlowych czy wieczorowych z zaznaczonymi krzywymi i sztywnymi konturami. Można jedynie zarzucić, że  suknie sprawiały wrażenie zbyt niewygodnych i krępujących ruchy.
Pokaz podkreśliła wyrafinowania i elegancka suknia z gipiurą i bogatym haftem w kolorze kości słoniowej, wyglądająca jak ślubna przykład glamour. Klasyka i kobiecość, to dobre podsumowanie mody na lato, którą swoim fankom zaproponował Zac Posen.