Nigdy nie byłam na żadnej tropikalnej wyspie. Po obejrzeniu kolekcji Resort 2015 Zimmermann wiem jednak, jakie ubrania zapakuję do walizki, kiedy będę tam lecieć. Nicky Zimmermann o swojej propozycji mody na sezon 2015 powiedziała, że kolekcja pochodzi z jej wspomnień, kiedy jako młoda dziewczyna spędziła wakacje na Bali. Kobiety, które tam spotkała, nosiły białe haftowane lub koronowe bluzki i spódnice-sarongi. Zachwyciły ją bogate printy zestawione z białym fabrycznym materiałem i taki klimat chciała przenieść do swoich projektów.

Kolekcja Resort 2015 Zimmermann jest marzeniem o fantastycznych tropikalnych wakacjach. Przewiewne białe bawełniane bluzki, koronkowe spódnice, jedwabne sukienki z subtelnymi wycięciami. Nicky nie epatuje nagością, ale dzięki temu jej kolekcja jest bardziej subtelna i pociągająca. Emanuje z niej delikatna seksualność.

Należy zwrócić uwagę na imponujące tekstury. Zimmermann stworzyła też specjalne konstrukcje, które sprawiają wrażenie, że spódnice i sukienki unoszą się wokół ciał modelek. Moją faworytką jest długa biała sukienka z koronki, która jest idealną propozycją dla panny młodej, planującej ślub na plaży. Obejrzyjcie też koronkową bordową spódnicę z prostą białą bluzką i kapeluszem z szeroki rondem. Jeżeli natomiast nie chcecie pokazywać zbyt dużo ciała na plaży, możecie wybrać jeden ze strojów kąpielowych. Są one tak oryginalne, że zdecydowanie wolałabym lansować się w nich nad morzem niż pływać.