Ciężkie warstwy materiału nie są odpowiednie na wiosnę, ale Nicky Zimmermann wie, jak je układać, żeby sprawiały wrażenie lekkich i delikatnych. Pokazała to w swojej najnowszej kolekcji wiosna lato 2015 podczas New York Fashion Week. Projekty, jak to u Zimmermann od kilku sezonów, były zwiewne, eteryczne i seksowne. W najnowszym pokazie można było dodatkowo odnaleźć ciemniejsze motywy. Najprawdopodobniej spowodowane zostało to inspiracją ilustracjami kart Tarota autorstwa Davida Palladini.

Oglądając pokaz, odniosłam wrażenie, że w niektórych falujących i udrapowanych sukienkach śmiało mogłaby pokazać się bajkowa wróżka. Nie sposób było jednak nie zauważyć bardziej dramatycznych projektów w ciemniejszych barwach. Zdecydowanie lepiej wypadły pomimo wszystko lekkie warstwowe sukienki. Drukowane jedwabie i brzoskwiniowe koronki przebijały się przez warstwy prążków i pasków. Kaskadowe suknie z odkrytym ramieniem czy przezroczyste bluzki z fantazyjną kokardą. Plisowane błyszczące spódnice wyglądające niekonwencjonalnie w asymetrycznym układzie.
Na wyróżnienie zasługuje połyskliwy niebieski garnitur z oryginalnym marszczeniem pasie. To miła odmiana na tle przesadnie bajkowych motywów. Podsumowując, kolekcja warta odnotowania, ale pod warstwą faktur, tkanin, kolorów i tematów, zgubiłam gdzieś przewodnią ideę projektantki. Jak dla mnie, za dużo wszystkiego...