Wakacje w pełni, więc wszyscy marzą nawet o kilkudniowym wypadzie gdzieś poza miasto. Najbardziej niezależni pod tym względem są posiadacze własnych czterech kółek. Wystarczy zapakować bagażnik i w drogę... STOP. Przed wyjazdem w dłuższą trasę powinieneś pamiętać o kilku kwestiach.

Nic chyba nie popsułoby bardziej wypadu, niż niemożność dojechania na miejsce z powodu awarii samochodu, której można zapobiec. Przed wyjazdem warto wykonać kilka nieskomplikowanych czynności. Sprawdź zatem poziom oleju, płynu hamulcowego i płynu do spryskiwaczy. Podczas krótkiej jazdy testowej sprawdź skuteczność działania hamulców. Obejrzyj też koła - czy opony nie wykazują śladów nadmiernego zużycia. Zaglądnij też do bagażnika. Koło zapasowe, komplet bezpieczników i żarówek, czy w końcu apteczka, trójkąt i gaśnica - to podstawowe wyposażenie, które przed dłuższą trasą powinno być kompletne.

Sama jazda, zwłaszcza w gorące dni może być męcząca tak dla kierowcy, jak i dla samego samochodu. Jeżeli więc termometr płynu chłodzącego zbliża się do czerwonej kreski, poszukaj jakiegoś zajazdu, gdzie mógłbyś rozprostować nogi, zjeść coś i chwilowo odpocząć od jazdy. I pamiętaj o dwóch żelaznych zasadach bezpieczeństwa. ZAWSZE zapinaj pasy bezpieczeństwa i NIGDY nie wsiadaj za kierownicę po alkoholu...