Technika Papier-Mâché polegająca na tworzeniu przedmiotów z nakładanych na siebie warstw papieru i kleju lub modelowania z masy papierowej pozwala na tworzenie prawdziwych dzieł sztuki.

Prezentowany Aston DB5 to pełnowymiarowa, perfekcyjna reprodukacja samochodu agenta 007. Perfekcyjna, bo zawierająca między innymi karabiny maszynowe, których lufy wystają z pod przednich reflektorów, czy ostrza wysuwające się z kół. Co godne uwagi, konstrukcja nie posiada żadnego stelaża z metalu czy drewna.

Kartonowy samochód agenta Jej Królewskiej Mości, zbudowany został przez włoskiego artystę, Chrisa Gilmoura. Artystę, którego cechuje skłonność do tworzenia pełnowymiarowych kartonowych modeli przedmiotów codziennego użytku - od rowerów, poprzez kasy pancerne a na fotelach dentystycznych, pianinach, maszynach do pisania i - last but not least - samochodach James'a Bonda skończywszy.

Precyzja i wierność odwzorowania prezentowanych reprodukcji jest niesamowita. Szkoda tylko, że karton, w przeciwieństwie do marmuru czy brązu, nie jest wodoodporny. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że Bond to znany w świecie fan Dry Martini i rozbijania samochodów, które wpadające mu w ręce, kartonowa wersja pojazdu jest jak najbardziej na miejscu.