Aston Martin DB5 to najbardziej znany samochód agenta Jej Królewskiej Mości. Wszystko za sprawą kultowych filmów o przygodach Jamesa Bonda, w którego rolę wcielił się niezastąpiony Sean Connery.

Współczesne filmy przybliżające przygody Agenta 007, w którego wciela się aktor Daniel Craig są pozbawione wyrafinowanego humoru, który zastąpiono niezwykłymi efektami specjalnymi. To co się nie zmienia to samochód. Producenci pomimo przygód z innymi markami lansują pojazdy brytyjskiej manufaktury Aston Martin jako te, które są dedykowane dla najbardziej znanego agenta świata kultury masowej.

To kolejne edycje modeli DB i okazjonalne powroty do legendarnej wersji DB5.

Producent luksusowych coupe postanowił zmonetyzować premierę filmu Spectre, w którym zobaczymy wyczekiwany model DB10.

Bazą do zrobienia dobrego biznesu okazał się model wysłużony DB9 GT, który jest oferowany w limitowanej wersji "Bond Edition".

150 ekskluzywnych Gran Turismo trafi w ręce koneserów lubujących się w brytyjskiej motoryzacji i rozsmakowanych w estetyce produkcji filmowych o 007.

Pod maską znajdziemy 6 litrowy, jedynie słuszny silnik V12.

Model wyróżniają unikalne 20 calowe aluminiowe felgi, charakterystyczny grill z włókna węglowego, unikalne zaciski hamulcowe i dyfuzor. Całość uzupełniają zdobienia wnętrza z charakterystycznym logo 007 BOND EDITION oraz unikalny kolor "Spectre Silver".

Udana próba rewitalizacji wizerunku dość leciwego modelu DB9. Pozycja obowiązkowa dla milionerów, którzy identyfikują się z postacią brytyjskiej ikony służb specjalnych.