Vanquish Zagato Volante to limitowana edycja Aston Martina.

Na rynek trafi 99 sztuk modelu. Prezentacja najnowszego dziecka brytyjskiego koncernu odbyła się na prestiżowym, kalifornijskim Concours D'Elegance w Pebble Beach.

Najnowsze dziecko marki Aston Martin wygląda niczym popis włoskiego designu. Samochód można pomylić z propozycjami firm Ferrari czy Alfa Romeo. To jeden z najlepiej narysowanych roadsterów współczesnego świata.

Świadomość, że posiadamy samochód Jamesa Bonda, wzbogacony o urodę włoskiej bogini stanowi ukoronowanie motoryzacyjnych marzeń.

Współpraca firmy z Gaydon z marką Zagato sięga 1960 roku. Wtedy powstaje legendarny DB4 GT Zagato. Kolejne modele to DB7 Vantage Zagato, V12 Vantage Zagato, V8 Vantge Volante czy DB AR1.

Efekt najnowszej kolaboracji to nie tylko nowa karoseria i wnętrze.

To również udoskonalony układ napędowy i większa moc.

Pozbawiony dachu "spider" oferuje 592 konie mechaniczne generowane przez jedynie słuszny silnik V12.

Pierwsze sto kilometrów na liczniku pojawia się po 3,7 sekundach.

Warto zwróćić uwagę na designerskie oświetlenie w technologii LED czy elementy wykonane z włókna węglowego.

Za deskę rozdzielczą, fotele i detale wnętrza odpowiadają specjaliści z "Q". To wewnętrzny tuner marki, który można porównać do bawarskiego "M GMBH", który pozostaje częścią koncernu BMW.

Unikalny napis "Z" na fotelach i wewnętrznej części drzwi, który wykonano z najlepszych skór, informuje z jakiej klasy samochodem mamy do czynienia.

Totalna rekomendacja trendu.pl. Synteza tego co najlepsze w brytyjskiej i włoskiej motoryzacji. Najbardziej pożądany współczesny Aston Martin ?