Ostatni rok to wielki powrót małych sedanów. To nie tylko pojazdy dostępne dla przeciętnych odbiorców takie jak FIAT Linea, Peugeot 301 czy Citroen C-Elysee. To również małe limuzyny firm segmentu Premium. Wystarczy wspomnieć choćby nowego Mercedesa CLA, który odwołuje się do tradycji modelu 190 i ma aspirację stać się nowym Baby Benz.

Audi nie pozostaje w cieniu. Nowy Model A3 Sedan trafia idealnie w zapotrzebowane na takie samochody. Największym rynkiem dla tego typu pojazdów są dynamicznie rozwijające się gospodarki Chin czy Turcji.

A3 Sedan to esencja wszystkiego co najlepsze w Audi. Znakomite właściwości jezdne, ekonomiczne i dynamiczne silniki, najnowsze technologie i znakomita jakość wykończenia wnętrza. To wszystko znajdziemy w modelu A3 Sedan.
A3 Sedan będzie dostępny również w sportowej odmianie S3.
W tej wersji pod maskę trafi silnik, którego osiągi imponują. 300 koni mechanicznych pod maską. 100 km / h w 4,9 sekundy i znakomita skrzynia biegów S tronic. Czy można chcieć czegoś więcej ? Być może skrzynia DSG byłaby lepsza, ale nie będziemy się szczególnie czepiać.

Design tego modelu zachwyca. Jeszcze kilka lat temu małe sedany były po prostu nie do zniesienia. Kojarzyły się z takimi modelami jak Fiat Siena. Rewolucją okazał się model Linea, paradoksalnie pochodzący również z włoskiego koncernu. Od tej pory jest coraz lepiej. Zachwycają nawet ekonomiczne Peugeoty czy Dacia Logan. Te samochody może nie grzeszą urodą, ale nie ma się czego wstydzić. Mercedes CLA natomiast po prostu wzbudza pożądanie. Jego linie narysowano tak dobrze, że po ten model ustawiają się w salonach kolejki. AUDI jest bardziej klasyczne i zachowawcze, ale w dalszym ciągu znakomite.
Ten samochód może się podobać zarówno purystom, jak i fanom współczesnego designu.

LEDowe światła, charakterystyczny grill czy piękna w swojej prostocie linia nadwozia u wielu wywołują szybsze bicie serca.

Wnętrze jest wyrafinowane i proste. Znajdziemy tu materiały z wyższej półki. Całość jest poukładana i ergonomiczna. AUDI ma nasz ulubiony kokpit i bardzo intuicyjny system multimedialny MMI. Całość uzupełnia znakomite nagłośnienie od Bang & Olufsen.

Warto dodać, że zgodnie z tradycją marki zegary są odwrócone w stronę kierowcy. Multimedialny ekran 7 cali i WLAN na pokładzie pozwalają nam surfować po Internecie.

Usługi nawigacji dostarcza Google. Bez problemu możemy korzystać z portali społecznościowych, takich jak Facebook czy Twitter.

Kokpit w modelu S3 wyposażono we włoskie perłowe skóry Nappa. Czy ten model będzie wyznaczał standardy w swojej klasie ? Czy BMW i Mercedes mogą czuć się zagrożone ? Czas pokaże.