AUDI RS6 AVANT to sportowy model rodzinnej limuzyny. Samochód jest idealny dla ojców rodzin, którzy po godzinach planują wizyty na Torze Poznań. Model, który zapewnia adrenalinę porównywalną z nowymi modelami Porsche czy Ferrari, pozwalając jednocześnie bezpiecznie przewozić dzieci do szkoły i poruszać się w miejskich korkach w niezwykle komfortowy sposób.

Samochód wyposażono w znakomity, podwójnie doładowany silnik Turbo o mocy 4 litrów. To jednostka TFSI V8.

Silnik oferuje 560 KM, pozwalając na przyspieszanie samochodu do 100 km / h w 3,9 sekundy.

Na pokładzie znajduje się niezwykle szybka i sprawna skrzynia biegów. To automatyczny Tiptronic zbudowany wspólnie z Quattro Gmbh.

Pojazd posiada stały, symetryczny napęd na cztery koła, który nawiązuje do sportowej legendy Audi Quattro.

Podobne, ale dużo mniej zaawansowane rozwiązania techniczne oferuje jedynie Subaru.

Samochód prezentuje się niezwykle dumnie i rasowo. Jest lekki dzięki wykonanej z aluminium obudowy. Waży o 100 kg mniej niż poprzednia wersja.

Graficznie model wyróżnia masywny kształt i liczne dodatki z symbolem RS.

Za oświetlenie pojazdu odpowiadają ksenonowe reflektory i światła diodowe.

Do tego charakterystyczne zderzaki, progi poszerzające nadkola i kratka ochronna.

Wnętrze to prawdziwy majstersztyk sztuki projektowej. Niezwykłe sportowe fotele, zapewniają znakomite trzymanie boczne i ergonomię na co dzień. Trójramienna sportowa kierownica nie pozwala nam zapominać za sterami jakiego samochodu zasiadamy. Wszystko poszyte najwyższej klasy skórą i zdobione licznymi wstawkami z aluminium. Samochód, który zaprzecza stereotypom o tym, że pojazdy uniwersalne nie nadają się do niczego. To samochód, z którego po prostu nie chcemy wychodzić.