Audi zaprezentowało usportowioną wersję najmniejszego modelu ze swojej stajni. To odpowiedniki modelu A1, nazwane S1 i S1 Sportback, w zależności od ilości drzwi.


Nowa propozycja Audi staje się esencją sportowego, lekkiego kompaktu.


To co stanowi istotę pojazdu to znakomity napęd na cztery koła, czyli legendarne quattro, które dostarcza symetryczny napęd na wszystkie koła, niezależnie od sytuacji i znakomita jednostka napędowa 2.0 TFSI.


Wyposażony w turbinę silnik oferuje 231 KM, przy momencie obrotowym na poziomie 272,90 Nm. To wystarczające parametry, aby tak lekki samochód zamienić w prawdziwą drogową bestię, która równie dobrze czuje się na szutrach, autostradzie i zamkniętym torze.

Pierwsze 100 km / h zobaczymy już po 5,8 sekundy. Znakomitej klasy, hydrauliczne sprzęgło poprawia radość z jazdy i wpływa na łatwość prowadzenia sportowego hot-hatcha.

Pojazd wygląda drapieżnie. Choć jest niewielkich rozmiarów, mamy wrażenie obcowania z pełnokrwistą rajdówką. Wszystko dzięki designerskich elementom jak światła, końcówki wydechu, spojler czy odpowiednio dobranym zderzakom i progom. AUDI S1 wygląda mocarnie i rasowo.

Sensowna alternatywa nie tylko dla pojazdów marki Abarth, ale również dla popularnych hot-hatchy jak nowe AMG A czy GOLF GTI. Rekomendujemy.