Audi A8 nadal pozostaje w cieniu Mercedesa klasy S i BMW serii 7. Najnowsza wersja luksusowego sedana potwierdza klasę koncernu z bawarskiego Ingolstadt. Legendarnie wysoka jakość wykonania i ergonomia to nie wszystkie atuty limuzyny. Audi S8 to usportowiona wersja A8. Odpowiednik modeli AMG koncernu Mercedes-Benz i wersji M, oferowanych przez BMW.

S8 w wersji plus zachwyca silnikiem V8 wzbogaconym podwójną turbiną. Silnik bi-turbo oferuje moc na poziomie 650 KM. Pierwsze sto kilometrów na prędkościomierzu zobaczymy już po 3,8 sekundy. Prędkość maksymalna to 305 km / h. Nowe S8 to legendarny napęd Quattro, sportowy mechanizm różnicowy, pneumatyczne zawieszenie i ceramiczne hamulce, które zostały wzmocnione włóknem szklanym.

Audi S8 zachwyca wyglądem. Znajdziemy tu tylny spojler i lusterka boczne, opcjonalnie wykonane z karbonu. Zwróćmy uwagę na czarną osłonę chłodnicy, grill wyglądający niczym plaster miodu, który wyróżnia matowa czerń, reflektory Matrix LED, czarne listwy ozdobne, przyciemniane światła tylne czy czarny, karbonowy dyfuzor. Całość wieńczy imponujący układ wydechowy, który podkreślają oryginalne, czarne końcówki rur.

Siedziba Audi jest oddalona o około 70 km od Monachium, w którym swoje samochody produkuje BMW. Firma z Ingolstadt, choć nadal pozostaje w cieniu większego brata ze stolicy Bawarii oferuje samochody, które zapewniają porównywalną radość z jazdy. Najnowsze S8 to samochód, który stworzono do przemieszczania po niemieckich autostradach. Idealny na podróże służbowe, może służyć transportowaniu rodziny. Praktyczne walory są niczym w porównaniu z emocjami i wrażeniami z jazdy, które otrzymuje kierowca. Totalna rekomendacja trendu.pl dla nowego S8. Samochód będzie dostępny za około 145 000 Euro.