Podczas tegorocznej edycji Consumer Electronics Show (CES) w Las Vegas, najszybciej rozwijającej się metropolii w USA, zostanie zaprezentowana koncepcja nowego Audi Quattro.

Czy będzie to wersja produkcyjna ? Model nazwany na etapie projektowym Laserlight Sport Quattro zachwyca nawiązaniami do kultowej czteronapędówki i synergią ze współczesną linią Audi.

Co ciekawe, wizualizacje, do których dotarliśmy nie kojarzą się z modelami koncepcyjnymi. Wyglądają niczym gotowy, produkcyjny model. Zwróćcie uwagę na detale wnętrza. Czy tak wyglądają pojazdy koncepcyjne ?

Dzięki wizualizacji nowego Quattro możemy dowiedzieć się sporo o designie nowych linii Audi.

To rozwinięcie wcześniejszej koncepcji. Wszystko zdaje się być jeszcze prostsze i bardziej uniwersalne. Model Quattro ma oferować 700 KM generowanych przez silnik hybrydowy. Pozwoli to osiągać 100 km / h w nieco ponad 3 sekundy i rozpędzać się do 305 kilometrów na godzinę.

Wnętrze wyróżniają najwyższej jakości materiały, oświetlenie LED i znakomitej jakości ekran TFT, który napędza najnowszy procesor Tegra dostarczony przez firmę Nvidia.

Całością sterujemy z dopracowanego do perfekcji systemu MMI, który znajduje się na konsoli środkowej, tuż nad tunelem. Duże pokrętło centrum sterowania świadczy o tym, że projektanci z AUDI bardzo poważnie traktują zasady projektowania uniwersalnego, którym podporządkowano ich wzornictwo.

Czy nowe QUATTRO oprócz nowinek technologicznych będzie oferować radość z jazdy nawiązującą do swojego poprzednika ? Przypomnijmy, kultowe Quattro nie posiadało elektroniki, a jedynie niezwykły napęd na cztery koła, który pozwalał na szalone wyczyny podczas szutrowych wyścigów.