Bentley to firma, która pomimo obecności niemieckiego kapitału dumnie broni honoru brytyjskiej motoryzacji. Najnowsze dziecko firmy, znanej z produkcji nacechowanych sportowo limuzyn to SUV. Decyzję producenta o wkroczeniu w najpopularniejszy segment rynku z całą pewnością zdeterminowały preferencje klientów z USA, Azji czy Rosji.

To model, który zdaje się ociekać preferowanym na wschodzie bogactwem. Złoty kolor lakieru, nazwa która zawiera w sobie Tajgę i wszechobecny luksus wnętrza rozpieszczą najbardziej wymagających. Wentylowane fotele z funkcją masażu i 22 poziomami regulacji, najwyższej jakości skóry, drewno i aluminium oraz jedyny słuszny silnik V12 powodują, że Bentayga staje się najbardziej luksusowym modelem SUV na rynku.

Pokrewieństwa z nowym Audi Q7 są dość odległe. Nowy Bentley oferuje szereg systemów bezpieczeństwa i nowoczesne multimedia. Samochód rozpozna znaki drogowe i wykryje niebezpieczne obiekty na drodze. Klienci otrzymają standardowy wyświetlacz Head-Up, łączność z siecią Internet, nawigację, dysk twardy o pojemności 60 GB oraz sporych rozmiarów tablet z ekranem 10,2 cala, który zlokalizowano za siedzeniem kierowcy.

Silnik V12 to 680 KM i 900 Nm momentu obrotowego. Do tego dopracowany 8-biegowy automat i czerpiący z tradycji Audi napęd na cztery koła.

Pierwsze sto kilometrów, klienci gotowi wydać na luksusowego SUVa co najmniej 750 000 PLN, zobaczą już po 4 sekundach. Prędkość maksymalna to ponad 300 km / h. Średnie spalanie ma wynieść 12,8 litra na 100 km. Dla trendu.pl to zbyt ostentacyjny samochód, który traci więź ze spuścizną marki Bentley. Brak rekomendacji.