Inspiracja stylem Vintage, sięganie po projekty retro, fascynacja designem lat 60. czy 70. to trend, który nieustannie wpływa na współczesne wzornictwo.

Renesans takich modeli samochodów jak Mini czy Fiat 500 powoduje, że projektanci coraz chętniej sięgają do inspiracji klasycznymi modelami samochodów. Tak dzieje się również w Polsce, gdzie trwają zaawansowane prace nad wskrzeszeniem kultowego modelu Syrena.

David Obendorfer to projektant, który zachwycił nas projektem modelu BMW CS, który nawiązuje do kultowego modelu BMW E9 z 1968 roku.

Klasyczne BMW to arcydzieło włoskiego designu. Autorem samochodu jest Giovanni Michelotti, który dzięki E9 przeszedł do kanonu współczesnych projektantów samochodów.

Stylizacja retro i innowacyjne rozwiązania w stylu ekranów multimedialnych czy oświetlenia wykonanego w technologii LED to esencja modelu CS, zaproponowanego przez Obendorfera.

Projektant przyznaje się do fascynacji klasycznymi modelami BMW przy szacunku dla innowacyjnych, współczesnych technologii, które w CS są wszechobecne, pozostając w niezwykłej symbiozie z klasycznym projektem wnętrza i karoserii. Fascynuje tu wszystko. Począwszy od kierownicy, poprzez drewno, którym wykończono deskę rozdzielczą, aż po jakość skór, którymi obito fotele. Do tego znakomicie wpasowane cztery ekrany TFT oferujące w pełni funkcjonalny system infotainment. Czy BMW podążając sukcesem wskrzeszonej przez siebie marki Mini zdecyduje się na produkcję modelu w stylu retro ? Zdaniem ekspertów współpracujących z trendu.pl byłby to strzał w dziesiątkę. Synteza włoskiego designu w stylu retro i najnowszej niemieckiej technologii. Czy można chcieć czegoś więcej od samochodu marzeń ?