New York Auto Show 2014 to miejsce prezentacji najnowszego modelu BMW.


M4 w wersji cabrio to perełka inżynierów fabrycznego tunera BMW, firmy M Gmbh.


Sukces serii 4, która stanowi pomost między luksusowym gran turismo, czyli serią 6, a najlepszym samochodem klasy średniej, czyli serią 3, zmotywował BMW do poszerzenia gamy modelowej o sportowe cabrio.


Polityka BMW zaskakuje. Firma zdaje się wypełniać wszystkie możliwe nisze rynkowe i z sukcesem tworzy nowe, zaprzeczając idei koncentracji na danym segmencie biznesu.

M4 oferuje 431 KM, które są generowane przez 3-litrowy, sześciocylindrowy silnik z technologią M TwinPower Turbo. To jednostka napędowa, która jest synonimem ducha BMW. Rzędowa szóstka, wyposażona w podwójną turbinę jest znana z mniejszego M3. To sprawdzony, niemal klasyczny silnik, który oferuje niezwykłą i unikalną radość z jazdy, będącą esencją ducha BMW.

Sportowe cabrio M4 pierwszą setkę osiąga w 4,4 sekundy. Silnik jest ubrany w świetnie narysowaną, muskularną karoserię. Trzy wielkie wloty powietrza, zewnętrzne obudowy lusterek i charakterystyczny układ wydechowy z czterema końcówkami nie pozostawiają wątpliwości, z jakim modelem samochodu mamy do czynienia.

Przyjemność z jazdy potęguje składany, metalowy dach, który skutecznie izoluje nas od otoczenia, gdy jest to niezbędne. Składa się w ciągu mniej niż 20 sekund, przy prędkości do 18 km / h.

Jakość wykonania pozostaje na najwyższym, czyli typowym dla BMW poziomie. To model M, mamy zatem do czynienia z charakterystycznymi emblematami z logo M Gmbh. Do tego doskonały system multimedialny iDrive, znakomity układ jezdny i niezwykle szybka skrzynia biegów. Czy M4 stanie się następcą kultowej M3 ? Czy pozostanie M6 dla mniej zamożnych ? A może tworzy zupełnie nową niszę, która czerpie inspiracje z najlepszej limuzyny świata, czyli M5, oferując ją w trzydrzwiowym nadwoziu ze składanym dachem ? BMW niezależnie od modelu pozostaje sobą. Każdy model jest perfekcyjnym dziełem sztuki inżynieryjnej, ubranej w designerskie, minimalistyczne nadwozie. Samochód doskonały.