Najnowsze dzieło koncernu z Monachium to hybrydowa wersja znakomitego X5.

Sporych rozmiarów SUV rozpala wyobraźnię, nie tylko w gronie wielbicieli marki na całym świecie.

Warto dodać, że wszystkie wersje „X” są produkowane w fabrykach BMW ulokowanych w USA.

To model, który od lat wyznacza trendy w klasie. Najnowsza wersja posiada wszystkie cechy nowej generacji X5 oraz innowacyjny napęd hybrydowy, bez którego na rynku amerykańskim nie można istnieć.

Nowe X5 oferuje 313 KM mocy. To biorąc pod uwagę sporą masę pojazdu niezbędne minimum, które pozwala realizować motto BMW - „Radość z Jazdy”.

Model wyposażono w pakiet „Efficient Dynamics eDrive”, który zapewnia lepsze od standardowych parametry wspierające ekonomię jazdy.

Jednostka napędowa to dwa silniki. Czterocylindrowy, wyposażony w dwie turbiny („TwinPower”) i elektryczny.

Oficjalne spalanie to 3,3 – 3,4 litra na sto kilometrów. Realne spalanie będzie zapewne wyższe, ale inżynierowie z Monachium od lat tworzą jedne z najlepszych i najbardziej innowacyjnych silników.

Ostateczny wynik spalania może być zatem zaskakująco niski.

Nowe BMW posiada dodatkowy przycisk „eDrive”, który pozwala na dostosowanie trybu pracy samochodu.

Możemy optymalizować parametry zwiększając lub zmniejszając poziom zaangażowania silnika elektrycznego w napędzanie naszego X5.

BMW pierwsze sto kilometrów osiąga już po 6,8 sekundy. To samochód, który łączy niezwykła ekonomię, niemal sportowe parametry jazdy i komfort, który wyznacza trendy w klasie SUV.

Silnik elektryczny możemy opcjonalnie ładować z zewnętrznych źródeł, których szczególnie w wielkich miastach powstaje coraz więcej.

BMW należy pochwalić za 8 stopniową przekładnię „STEPTRONIC” i multimedia.

Również funkcja zarządzania energią „ConnectedDrive” zaskakuje poziomem dopracowania.

Jakość wykonania i ergonomia nie mają sobie równych. A ilość miejsca zadowoli każdego. To samochód niemal doskonały. Czekamy na wersję X6 wyposażoną w silnik hybrydowy.

Rekomendacja trendu.pl