MINI, marka wskrzeszona po latach niebytu przez BMW, zapełnia coraz to nowsze nisze na rynku.

Pogłoski mówią o tym, że BMW musi wycofać się z części nieudanych projektów. Niektóre modele MINI wydają się zupełnie bezużyteczne.

Czy ktoś jest w stanie uzasadnić istnienie na rynku modelu Coupe ?

Swoistym przełomem okazała się prezentacja pierwszego modelu MINI w stylu SUV. Sportowo-użytkowy model nazwany Countryman okazał się przełomem w gamie modelowej. „Wieśniak” okazał się ratunkiem dla miejskiego do bólu pojazdu. Historia zupełnie podobna do tej, którą znamy z PORSCHE. Pojawienie się nieakceptowalnego dla purystów modelu Cayenne, uratowało markę.

Ostatnią nowością MINImodele przeznaczone na lato. Wśród hipsterskiej gawiedzi coraz popularniejsze są oldschoolowe formy spędzania wolnego czasu. Prawdziwy renesans przeżywają kempingi i działki. Wszystko, co jest nowoczesnym przetworzeniem stylu życia z lat 80., króluje.

MINI wpisuje się w ten trend, prezentując pojazd dla spragnionych słońca młodzieńców. To, że ich portfele muszą być zasobne jest oczywiste i nijak nie łączy się ze stylem życia. Obciachem są drogie kurorty. Na czasie jest campingowy „lans”, naturyzm i pielęgnowanie własnych działek.

MINI nowy pojazd nazwało Clubvan Camper. Pojazd jest wyposażony w oryginalny namiot znajdujący się na dachu, lodówkę i butlę z gazem. Dodatkowo znajdziemy tu przenośny prysznic, grzejnik i system odbioru TV.

Do namiotu znajdującego się na dachu trafimy dzięki dodatkowej drabince.

Wszystko w całkiem sprawnie radzącym sobie w terenie modelu w stylu SUV z napędem na 4 koła. (ALL4).

Modna i sensowna opcja na wakacje i inwestycja na lata. Polecamy.