GTS to skrót, który oznacza Gran Turismo Sport. To sportowa linia modeli marki Porsche. Seria, która była wcześniej zarezerwowana dla modelu 911, została poszerzona o serię Cayman i Boxster.

Cayman to bodaj najciekawsze i najbardziej niedoceniane Porsche. Piękne, dwumiejscowe coupe, zapewnia radość z jazdy na poziomie oferowanym co najmniej przez nowe modele 911. Alternatywa dla podstawowego modelu Carrera, która choć nie oferuje takich parametrów, jest lżejsza i prowadzi się po prostu jeszcze lepiej od starszego brata.

Boxster już dawno zerwał z wizerunkiem samochodu aspirującego fryzjera ubranego w podrabiane ubrania niemodnej marki Armani. To zwarty kabriolet, który nadaje się zarówno do wakacyjnego lansu, jak również motoryzacyjnej przygody na torze.

Modele Boxter i Cayman serii GTS wyróżniają zaciemniane biksenony z systemem dynamicznego oświetlenia PDL, 20 calowe obręcze Carrera S i sportowy układ wydechowy z czarnymi końcówkami dostępnymi już w standardowej opcji.

Świetnie jeżdżące, lekkie modele Porsche napędza 3,4-litrowa jednostka napędowa. To 6-cylindrowy bokser, który oferuje dodatkowe 15 koni mechanicznych w stosunku do wersji bazowych. Dzięki temu moc modelu Boxster wzrasta do 330 KM, a Cayman oferuje aż 340 KM.

Do tego dopracowana skrzynia biegów PDK oferująca siedem przełożeń i nieco ponad 4 sekundy do 100 km/h.

Czy Cayman lub Boxter stanowią realną alternatywę dla modeli 911 ? To brzmi dość kontrowersyjnie, ale w wersji GTS to samochody, które oferują bodaj większą radość z jazdy. Rekomendacja trendu.pl