16 milionów aut na polskich drogach

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w czerwcu 2015 r. opublikowało dane według których po polskich drogach może poruszać się ponad 16 milionów pojazdów. Większość z nich to ponad 10 – letnie egzemplarze, tworzące kawalkady aut codziennie rano sunących po ulicach polskich miast. Samochód to jednak również kwestia gustu. Przyjemnie jest na co dzień poruszać się takim modelem, który poza użytecznością i funkcjonalnością, gwarantuje również odpowiednią frajdy z jazdy oraz po prostu wygląda dobrze. Odpowiedzią Volkswagena na te właśnie potrzeby były 3 symbole, o których wspomniano w tytule: vw cc 2015.

VW CC 2015, czyli XXI wiek w motoryzacji

Volkswagen CC 2015 to auto wobec którego nie sposób jest przejść obojętnie. Sportowa linia coupe w połączeniu z rozmiarami godnymi limuzyny tworzy właściwy klimat ekskluzywności. Od samego patrzenia na vw cc 2015 można nabrać ochoty na przejażdżkę. Zaglądając do wnętrza, widać wyraźnie, że jest w nim dużo przestrzeni zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów. Przestrzeń ta wykończona jest najlepszej jakości materiałami, które odpowiednio komponują się z nowoczesną deską rozdzielczą. Takie połączenie słusznie zachęca do podróży. CC z rocznika 2015 znakomicie radzi sobie podczas długich wypraw. Uwielbia sunąć po autostradach, gdzie w pełni może eksponować swoje najlepsze walory.

V6 zawsze robi różnicę

Pod maską vw cc 2015 można znaleźć między innymi niezwykle mocny, benzynowy silnik V6 z bezpośrednim wtryskiem paliwa o pojemności 3,6 l i mocy aż 300 KM. Pozwala to rozpędzić się tej odmianie CC do 100 km/h w zaledwie 5,6 s. Wynik godny podziwu. Przeznaczony zwłaszcza dla koneserów prędkości, którzy lubią testować swoje auta na torach wyścigowych. CC z benzynowym V6 pod maską może śmiało rywalizować ze sportowymi modelami wielu uznanych marek. Pod kątem urody zaś propozycja Volkswagena jest na tle innych samochodów innych producentów po prostu wyjątkowa. Wyróżnia się z tłumu elegancją oraz możliwościami na drodze.

BlueMotion Technology dba o środowisko

Wolnossące V6 zaspokaja głód koneserów motoryzacji, lecz w gamie jednostek napędowych vw cc 2015 można znaleźć również inne propozycje. Na szczególną uwagę zasługują 2 jednostki wysokoprężne o pojemności 2,0 l oraz benzynowa 1,4 l , które wyposażono w pakiet BlueMotion Technology. Wyróżnia je ograniczenie zużycia paliwa wynikające między innymi ze zmniejszenia pojemności silnika przy jednoczesnym zachowaniu mocy i dynamiki znanej z teoretycznie mocniejszych egzemplarzy (tzw. downsizing). Dzięki temu Volkswagen CC 2.0 TDI BlueMotion Technology oferuje do dyspozycji kierowcy 140 KM i 320 Nm momentu obrotowego. To wystarczająca moc do wygodnego pokonywania tras. Dodatkowe argumenty za zakupem CC z silnikiem wyposażonym w BlueMotion Technology są ściśle powiązane z ekonomią – spalanie wynosi nieco ponad 5 litrów na 100 km. Biorąc pod uwagę wielkość oraz osiągi tego auta to naprawdę niewiele.

Silniki vw cc 2015 współpracują z manualnymi, 6 – stopniowymi lub 6 – i 7 – stopniowymi automatycznymi skrzyniami DSG. Te ostatnie zasługują na szczególną uwagę. Pozwalają w pełni poczuć dynamikę jednostek napędowych cc. DSG powinni bacznie przyjrzeć się kierowcy poszukujący rozwiązań poprawiających komfort prowadzenia auta, z jednoczesnym wykorzystywaniem jego faktycznych możliwości.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Frajda z jazdy, którą gwarantuje vw cc 2015 idzie w parze z bezpieczeństwem. Model wyposażono w poduszki powietrzne czołowe oraz boczne dla kierowcy i pasażera z przodu oraz poduszki powietrzne kurtynowe dla pasażerów z przodu i z tyłu. Skutecznie chronią one zdrowie i życie osób podróżujących autem. By jednak zapobiec takim sytuacjom, cc wzbogacono o system wykrywania zmęczenia kierowcy. Jest on szczególnie przydatny podczas pokonywania długich tras w niesprzyjających warunkach. W końcu najlepszym zabezpieczeniem przed wypadkiem jest jego uniknięcie.

By wszystko stało się jasne, vw cc 2015 wyposażono w reflektory bi-ksenonowe z funkcją statycznego doświetlania zakrętów. Jest to jedno z tych udogodnień, które najbardziej doceniają kierowcy. Dobra widoczność na zakrętach nocą z jednej strony poprawia komfort z jazdy, z drugiej zaś wyraźnie poprawia bezpieczeństwo.

Wygodę codziennego użytkowania w mieście tego niemałego w końcu modelu zapewniają rozwiązania takie jak System Park Pilot – ułatwiający parkowanie zestaw czujników z pełną wizualizacją na ekranie. Trzeba dodać, że vw cc 2015 oferuje szereg innych elementów wyposażenia – podstawowych i dodatkowych, które jeszcze bardziej uatrakcyjniają ofertę tego modelu. Poznać można ją tutaj: http://www.volkswagen.pl/pl/redirects/cenniki.html. Z całą pewnością warto to zrobić.