Datsun to kultowa japońska marka znana z kilku niezwykle udanych modeli sportowych. Po 32 latach koncern Nissan postanowił reaktywować markę.

Czy Datsun stanie się azjatyckim odpowiednikiem firmy Dacia ? Przypomnijmy, Dacia to budżetowa propozycja marki Renault, która osiągnęła niebywały sukces, oferując proste i tanie samochody, które paradoksalnie okazały się niezwykle popularne w krajach Europy Zachodniej. W Niemczech po nowe modele Dacia ustawiają się kolejki. Renault kooperuje z firmą Nissan. Czy nowy Datsun będzie po prostu japońskim odpowiednikiem marki Dacia ?

Nowe modele poznamy już za kilka dni. Zostaną zaprezentowane 15 lipca w New Delhi. Miejsce premiery nie jest przypadkowe. Indie to niezwykle dynamiczna gospodarka i coraz większy rynek samochodowy. Miejsce stworzone do rozwoju budżetowych marek, takich jak Datsun.

Czy marka będzie miała cokolwiek wspólnego ze swoją legendą ? Czy stanie się niskobudżetową alternatywą dla samochodów Nissan i Renault ? Już niedługo przekażemy Wam więcej informacji.