John Varvatos to słynny w Stanach Zjednoczonych projektant mody. Fashion Designer podjął się niełatwego dzieła przeprojektowania wnętrza i elementów zewnętrznych opatrzonego już nieco modelu samochodu Chrysler 300C, aby uczynić go bardziej modnym i pożądanym.

Model, który na rynku europejskim sprzedawany jest jako Lancia słynie z fatalnych właściwości jezdnych, niezłego wyposażenia i mocnego silnika. Nie radzimy pokonywać nim zakrętów, ale do miejskiego lansu i na długie, autostradowe trasy to samochód idealny. Wersja europejska jest bardziej dopracowana zarówno jak chodzi o właściwości jezdne, jak również o design. Varvatos podjął się przeprojektowania modelu przeznaczonego na rynek amerykański.

Chrysler 300C sygnowany nazwiskiem projektanta wyróżnia się potrójną warstwą czarnej farby, zwanej Phantom i 20-calowymi alufelgami.

Wewnątrz znajdziemy unikalną tapicerkę ze skóry, wskaźniki i zegar zaprojektowany przez projektanta mody. Model Chrysler 300C John Varvatos jest oferowany ze standardowymi silnikami V6 o mocy 299 koni mechanicznych i V8 o mocy 363 koni mechanicznych. Dostępna jest wersja z napędem na wszystkie koła. Koszt zdizajnowanego Chryslera zaczyna się od 45.475 dolarów. Renesans modelu świadczy o odradzaniu się amerykańskiego rynku motoryzacyjnego. Również tamtejszy przemysł samochodowy zdaje się powstawać niczym feniks z popiołów.