G Klasa to jedna z największych legend motoryzacji. Obok modelu Land Rover Defender najdłużej produkowany samochód przeznaczony w teren. Od swojego brytyjskiego kuzyna różni się komfortem i jakością wyposażenia. Chociaż wjedziemy nim wszędzie i jego wygląd nie zmienia się od ponad 30 lat, w środku znajdziemy niezwykle komfortowe wyposażenie, najnowsze multimedia, systemy bezpieczeństwa i silniki.

Wersja G 500 4 × 4², którą opisujemy, to kolejny po kultowym już "G 63 AMG 6 × 6" model, który wjedzie dosłownie wszędzie. Co więcej, to pojazd, który wyróżnia ostentacyjny wygląd, niestandardowo duże felgi i opony oraz podrasowany, poszerzony grill.

Pod maską tej wersji kultowego Mercedesa pracuje jedyny słuszny silnik V8 o pojemności 4 litrów.

Moc tej jednostki napędowej to 422 konie mechaniczne. W terenie liczy się moment obrotowy, a ten jest tu imponujący.

Wyróżniające tę wersję klasy G felgi mają aż 22 cale. Stały napęd na wszystkie koła zapewnia niezwykłe wrażenia z jazdy nie tylko w terenie, ale również na autostradach.


Wrażenie potęguje klasyczna linia samochodu, podświetlonego światłami LED i wykończenie z włókna węglowego.
Luksusowy potwór jest swoistą prezentacją wszystkiego co inżynierowie z AMG i Mercedesa robią najlepiej. Najlepsza terenówka świata, którą pojedziemy zarówno na wyprawę do Ameryki Południowej, jak również do Opery czy modnego klubu w stolicy. Wzbudza respekt i powoduje szybsze bicie serca fanów marki. Rekomendacja trendu.pl