FIAT 500L to propozycja dla fanów modelu 500, którym nie wystarcza niewielka przestrzeń modelu. To samochód dla rodzin, które cenią design i oryginalny styl. FIAT 500L został zaprezentowany podczas LA Auto Show. Model jest w pełni produkcyjną wersją. Będzie dostępny na rynku już w 2013 roku.

To, co wyróżnia FIATA to pięciodrzwiowa karoseria. Samochód jest dłuższy i szerszy od swojego protoplasty. Jego długość zwiększyła się aż o 26 centymetrów. To parametry, które umożliwiają komfortowe przemieszczanie się czterech osób i pozwalają na transport pięciu osób w sytuacjach wyjątkowych.

Sztandarowy silnik rekomendowany do zakupu to nowoczesna, turbodoładowana jednostka Multiair o pojemności 1,4 litra. Silnik posiada wystarczającą do dynamicznej jazdy moc 160 KM. Wygląd samochodu wydaje się bardziej rasowy i równie oryginalny. Samochód zachowuje unikalny charakter, oferując znacznie więcej niż podstawowy model 500.

Warto zauważyć sportowe 17-calowe felgi Trekking, imitujące terenowy charakter atrybuty zewnętrzne czy designerskie wnętrze. Czekamy na cennik. FIAT 500L ma szansę na powtórzenie sukcesu małej pięćsetki.