Ford przeżywa swoisty renesans. Nie dość, że hitem okazały się modele Mustang i Focus RS, a najlepiej sprzedającym się samochodem w USA pozostaje kultowy pick-up F-150 wraz z imponującą edycją Raptor, to producent po raz kolejny oferuje supersamochód, który może konkurować z Lamborghini czy Ferrari.

To nowa edycja modelu Ford GT. Supersamochód oferuje jedyny słuszny napęd na tylne koła, centralnie umieszczony silnik i designerskie, lekkie oraz niezwykle aerodynamiczne nadwozie.

Za napęd odpowiada najmocniejsza jednostka z palety Ecoboost V6 o pojemności 3,5 litra, która oferuje ponad 600 KM mocy.

Nadwozie wykonano z włókna węglowego. Karbon występuje dodatkowo jako element wnętrza.

Efekt pracy inżynierów z Ford Performance Team imponuje dopracowanymi detalami.

Siła docisku, właściwości jezdne, które docenimy nie tylko w zakrętach i modnie narysowany wydech dopełniają obrazu całości.

Ford redefiniuje pojęcie samochodu. Niemal każdy model firmy to fenomenalne właściwości jezdne i amerykański styl, który staje się najbardziej pożądanym wśród maniaków czterech kółek.

Nowy GT nawiązuje równą rywalizację z takimi tuzami jak Lamborghini Aventador, Ferrari F12 tdf czy Koenigsegg Regera. Totalna rekomendacja trendu.pl