Mercedes Klasy G to jeden z niewielu samochodów, które od lat 70. podnoszą ciśnienie fanom motoryzacji.

Choć na zewnątrz bryła nie uległa radykalnym zmianom, wnętrze każdej nowej edycji jest dostosowane do najnowszych trendów w motoryzacji.

Klasyczny samochód terenowy od lat 90. jest poddawany nieustannym modyfikacjom. Znajdziemy w nim najnowsze systemy i rozwiązania dostępne w klasie E czy luksusowych limuzynach klasy S.

G Klasą dojedziemy wszędzie, w tej konkurencji jest lepsza nawet od Defendera. Jakość wnętrza i poziom bezpieczeństwa oraz innowacyjność rozwiązań powodują, że nie mamy do czynienia z surową terenówką, ale luksusowym wszędołazem, który oferuje kultowość na poziomie, któremu dorównać może jedynie Porsche Carrera.

Brytyjski Land Rover zapowiada następcę dla surowego Defendera. Mercedes-Benz kontynuuje drogę obraną w latach 70. XX wieku i udoskonala to co jest perfekcyjne. Najnowszy Model G-Klasy, który będzie dostępny w 2016 to jeszcze lepszy silnik i poprawione detale wnętrza. To również bogatsza paleta kolorystyczna modeli dostosowana do bieżących trendów.

Wersja G500 z najlepszym do tego modelu silnikiem V8 będzie wyposażona w ekologiczny system start-stop, pozwalający zaoszczędzić nieco paliwa. Nowa jednostka napędowa ma spełniać zaostrzone normy EURO6 i pozwoli rozpędzić kolosa do stu kilometrów w mniej niż 6 sekund.

Silnik zostanie wyposażony w dwie turbosprężarki i moc na poziomie 422 koni mechanicznych. Do tego poprawione amortyzatory, dzięki którym jazda zarówno w terenie jak i na autostradzie będzie luksusowym doświadczeniem dostępnym dla wybranych, których stać na zakup legendarnego modelu Mercedesa.

Nowością jest nowy, większy wyświetlacz  i ulepszone pokrętła oraz przyciski we wnętrzu.

Reasumując otrzymujemy rasową terenówkę, którą możemy udać się w dowolny teren i luksusową limuzynę, która posiada czynnik X i legendę, z którą nikt inny na rynku nie może się równać. Czy znacie inny samochód, który od tylu lat wzbudza tak intensywne emocje wśród motomaniaków ?

Czy jesteście w stanie wskazać samochód, którym można pojechać do Opery zadając szyku i na wyprawę do Ameryki Południowej będąc pewnym jego trwałości ?

Czy mamy do czynienia z jeszcze lepszą edycją najlepszego samochodu świata ? Tak to samochód totalny i otrzymuje od redakcji trendu.pl rekomendację totalną.