Genesis to luksusowa marka, która prezentuje możliwości koreańskich inżynierów i pracujących dla marki Hyundai designerów.

Warto przypomnieć, że Lexus powstał dzięki miliardowi dolarów wydanych przez Toyotę na rozwój marki Premium. Ile wydali Koreańczycy, tego nie wiemy. Jedno jest pewne, zarówno Lexus, jak również Infiniti czują już oddech na plecach.

Koreańczycy zapowiedzieli, że nowa marka będzie dostępna na rynku Europejskim. To znaczy, że muszą być bardzo pewni jakości i innowacyjności swojego luksusowego sedana.

To model rewolucyjny. Innowacje technologiczne to m.in. wykrywacz CO2 czy pełna współpraca z Google Glass. Do tego dochodzi najwyższy poziom wykonania i doskonała jakość silników.

To sprawdzone jednostki napędowe. Genesis jest zasilany przez klasyczne V8 o mocy 429 KM i opcjonalne V6 o mocy 333 KM. Do tego ośmiobiegowa automatyczna skrzynia biegów i autorski, niezwykle nowoczesny napęd na cztery koła.

W wersji podstawowej pojazd jest napędzany jedynie na tylną oś, co może ucieszyć biznesmenów, którzy chcą od swojej limuzyny odrobiny sportowych emocji.

Nowy Genesis pozostaje awangardą technologiczną. Unikalna współpraca marki Hyundai z Google zaowocowała synergią pojazdu z rewolucyjnym Google Glass. Aby okulary Google współpracowały z pojazdem, należy pobrać aplikację Glassware. Dzięki niej Google Glass dostarczy nam szereg informacji o pojeździe i statusie bieżącej jazdy. Genesis to również niezwykłe wrażenia estetyczne. Jakość wykończenia wnętrza i standard designu nie są gorsze od japońskiej konkurencji.

Cena na rynku amerykańskim ma kształtować się na poziomie poniżej 40 000 dolarów, co dla konkurencji może być zabójcze. W Europie pewnie będzie drożej, ale Koreańczycy nie muszą zarobić, wystarczy im opanowanie kolejnego segmentu rynku i stopniowa eliminacja konkurencji. Udowodnili, że nie straszne jest im żadne wyzwanie. Rozwój marek Hyundai i KIA jest imponujący. Z producentów przestarzałych klonów japońskich marek stali się liderami innowacji i jakości, detronizując europejskie marki na niejednym rynku.

Infiniti i Lexus mogą czuć się zagrożone. Dla coraz bardziej świadomych klientów magia segmentu Premium przestaje mieć znaczenie. Liczy się stosunek ceny do jakości. Genesis oferuje najlepszą proporcję tego, ile wydajemy, do tego, co otrzymujemy. Pełna rekomendacja trendu.pl. To samochód warty swojej ceny.